Ściana korkowa – niepowtarzalny klimat i urok

W zgiełku codziennego hałasu, dymów i smogów, często po ciężkim dniu pracy, wiele osób chciałoby zaszyć się w cichym i spokojnym miejscu, gdzie miałoby przyrodę na wyciągniecie ręki. Wiele osób próbuje połączyć aranżacje i wystrój swoich wnętrz tak, aby móc maksymalnie przybliżyć się do natury. Materiały ekologiczne i naturalne są coraz bardziej poszukiwane i pożądane. Niestety wiele z nich, aby powstać, związane jest np. z wycinką drzew. Jest jednak surowiec, w 100% naturalny, ekologiczny, o niezwykłych właściwościach, którego pozyskiwanie nie ma związku z wycięciem ani jednego drzewa.
color cork
Takim surowcem jest kora korkowa, która powstała, aby chronić dęby korkowe przed groźnymi pożarami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy drobnoustrojami. Materiał ten posiada szereg zadziwiających właściwości, które żaden inny materiał nie potrafi zastąpić.

Korek naturalny – niespotykane właściwości

Dzięki specyficznej konstrukcji, korek posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Ściany korkowe wyciszają dźwięki i tłumią hałasy. Korek jest zdrowy i naturalny, stabilizuje temperaturę powietrza oraz jego wilgotność. Dzięki temu poprawia mikroklimat w każdym pomieszczeniu. Nie przyciąga kurzu i bardzo łatwo utrzymać go w czystości. W kontakcie ze skórą nie podrażnia jej i nie powoduje alergii. Jest lekki, odporny na przetarcia i działanie czasu. Dzięki swojej słabej przewodności termicznej, korek nie przepuszcza ani nie pochłania ciepła. Dzięki temu doskonale ociepla wnętrze, nie narażając ścian na grzyby i pleśnie.

kartka na ścianie kork

Korek ścienny – gwarancja ciepła i przytulnego wnętrza

Okładziny z korka są bardzo łatwe w montażu. Bez problemu sami możemy wykonać ścianę korkową, nie obarczając się rozmaitymi sprzętami czy sztabem fachowców. Ogromna gama faktur i kolorów korka ściennego dostępna na stronie cork24.co.uk/14-cork-wall cork tiles, pozwoli na wybór okładziny pasującej do każdego pomieszczenia, zarówno kuchni, salonu czy sypialni, wprowadzając do pomieszczeń przytulną i naturalną atmosferę.
Dzięki właściwościom izolacyjnym, odnajdziemy w naszym pokoju pożądany spokój i ciszę, a także skuteczną barierę przed wpływem szkodliwych żył wodnych i innych niekorzystnych emisji sztucznych materiałów. Korek jest w 100% materiałem naturalnym i podlega całkowitemu recyklingowi. Swoim działaniem i praktycznością mile zaskoczy niejednego miłośnika ekologii.