Kolonie i półkolonie na mazurach

Zielona szkoła – kto z nas nie zna tego wyrazu?. Wakacyjne wyjazdy, długie wyprawy, noclegi pod chmurką i pierwsze zauroczenia. Może pomnimy co czyniliśmy aby popisać się przed nowymi kolegami i koleżankami? Być może to już dawne czasy, ale w wielu wypadkach nasze latorośle oceniają wakacyjne propozycje. Jedni pragną jechać nad morze, pozostali chcą w góry, ale należałoby zaznajomić się także z mazurską ofertą, bowiem jest to region zyskujący coraz większe uznanie.
” alt=”” class=”aligncenter”>
Co poczynić aby najlepiej wybrać ofertę zielonej szkoły? Na początek powinno się opracować miejsce do którego pojedziemy. Osobiście faworyzujemy Mazury – jest to wypróbowana, polska opcja – w przypadku odpowiedniej pogody gwarantowaną mamy doskonałą rozrywkę, bo tamtejsze stawy słyną z tego, że wokoło nich dzieje się całkiem sporo. W następnej kolejności powinno się wyłowić konkretną propozycję. Sprawdzamy ofertę organizatora i plan zielonej szkoły. Koncentrujemy się na tym jak nasze dziecko na zielonej szkole będzie miało zapewnione sporo zajęć edukacyjnych i czego będzie mogło się w czasie niej nauczyć. Istotnym komponentem są również opiekunowie zielonej szkoły. Przed wybraniem oferty sprawdźmy czy są to jednostki z odpowiednim doświadczeniem.
” alt=”” class=”aligncenter”>
Sporą propozycję zielonych szkół dostarczają Mazurskie Chaty. Pod adresem http://www.mazurskiechaty.com/zielone-szkoly/ odkryjesz obecny plan. Jak wiele tam jest atrakcji! Są ścianki wspinaczkowe, parki linowe czy mega planszówki. Już na pierwszy rzut oka widać, że nasz uczeń nie będzie nudził się na wakacyjnym wyjeździe. Nawet kiedy pogoda nam nie dopisze, zazwyczaj wolno zorganizować karaoke z animatorem czy też lekcje plastyczne. Co innego jak jest idealna pogoda – wtedy polecamy udać się na spływ kajakowy, przejażdżkę rowerem górskim bądź warsztaty żeglugi. Bezsprzecznie każdy uczestnik odnajdzie coś dla siebie.
” alt=”” class=”aligncenter”>
W tym momencie następny istotny czynnik: cena. Mazurskie Chaty posiadają różnorodny cennik i zielone szkoły są dobre cenowo. To istotne, albowiem wielu organizatorów zawyża ceny, a te nie są następnie odpowiednie do formy pobytu dziecka na zielonej szkole. Pamiętajmy dodatkowo o transporcie – preferujmy tylko te firmy, jakie proponują pewny dojazd do ośrodka zielonej szkoły. Nie ma mowy o kiepskich autobusach bez klimatyzacji lub nadkomplecie pasażerów w pojeździe. bezpieczeństwo jest najważniejsze. Przecież Mazurskie Chaty zapraszają kolejnych uczniów, którzy będą chcieli zacząć fenomenalną przygodę na mazurach. Kraina jezior przygotowuje się już do przyjęcia dodatkowych turystów, pozostaje nam więc wyłącznie chwytać kciuki za pogodę.